Shepard Fairey

SHEPARD FAIREY jest wybitnym przedstawicielem ruch Street Art., stanowiącego istotny element współczesnej sztuki. Jego prace stały się powszechnie znane i rozprzestrzeniały się na ulotkach, naklejkach i plakatach. Znajdowały się na deskach skateboard’owych były masowo kopiowane jako graffiti na ścianach budynków. Obecnie, wiele dużych firm zwraca się do jego studia w Los Angeles, aby pomógł im stworzyć nowoczesne kampanie reklamowe.
Pierwszym projektem, który przyniósł artyście masową popularność, również wśród miłośników hip hopu oraz skaterów, były szablony i plakaty z Andre The Giant. Praca była kopiowana tysiące razy, również w formie graffiti.
Drugim przełomowym momentem była decyzja o rozpoczęciu kampanii ze słowem OBEY – posłuszeństwo lub podporządkuj się. Artysta zwraca uwagę an niebezpieczeństwa związane z państwem totalitarnym
Graficzna forma przekazu zmieniała się z czasem. Jeden ze wzorów został zaproponowany na pióro I wizytownik dla firmy ACME. Jest autorem wielu okładek płyt popularnych zespołów, jak Led Zeppelin, The Black Eyed Peas czy Anthrax.