Ron English

Ron English to jeden z najbardziej twórczych i rozpoznawalnych arysów obecnie żyjących.
Mieszkający w Nowym Jorku malarz i artysta uliczny zaistniał w świecie sztuki swoimi niezwykłymi dziełami, które można podziwiać zarówno na ulicy jak i w muzeach, w kinie, książkach, telewizji i na okładkach płyt, Jest on autorem terminu POPaganda, który opisuje jego styl, będący mieszanką sztuki wysokiej i ulicznej, komiksowej. W jego pracach występują zarówno super bohaterowie z mitologii, jak i symbole z historii sztuki. Łączy najbardziej znane, klasyczne prace ze swoim komiksowym stylem.

Ron English jest znany ze swojej wyszukanej techniki i intensywnego użycia koloru, jak również komiksowego stylu swoich prac i unikalnego zbioru postaci, które stworzył,  takich jak mi.in. seksulane krowy, postaci szkieletów, obrazów Marilyn Monroe z piersiami z twarzą Myszki Mickey, postaci Abrahama Obamy, będącej połączeniem wizerunku obu Prezydentów.

Artysta znacznie przyczynił się do rozwoju sztuki ulicznej. Pod jego wpływem zmieniła się ona z tradycyjnego wypisywania sprayem mało znaczących haseł i sloganów, na bardziej świadomą i przemyślaną formę artystycznej wypowiedzi. Choć wciąż nielegalne, wielkoformatowe malunki na ścianach domów cechowały nie tylko zachwycające kompozycje, ale również polityczna treść.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ron_English_(artist)