Paul Timman

Paul Timman urodził się w Toledo w Ohio i wraz ze swoją rodzinę prowadził koczowniczy styl życia. Uważa, że jego twórczość jest zasługą ciągły zmian i nowych doświadczeń. Swoją przygodę ze sztuką zaczął od tatuowania swoich kolegów w trakcie studiów na Instytucie Sztuki w Cleveland, gdzie natychmiastowo odnalazł swoje powołanie. Doskonalił swoje rzemiosło w Ohio przez rok, po czym wyruszył do Los Angeles, gdzie znalazł pracę w znanym na całym świecie Sunset Strip Tattoo w Hollywood. Zdawał sobie sprawę z tego, że to życiowa szansa. Z biegiem czasy powiększył swoje portfolio o tatuaże dla gwiazd i stał się znany. Ozdabiał ciała aktorów z Hollywood, muzyków i sportowców. Jego prace znalazły się na okładkach niezliczonych czasopism, billboardach, albumach oraz na ekranach telewizyjnych i kinowych.
Internet mianował go jednym z 5 najlepszych tatuażystów na świecie, dzięki czemu został zaproszony do wielu programów telewizyjnych. Artykuł w The Wall Street Journal nazywał go „Rembrandtem z Sunset Strip”.
Dalej przekracza granice sztuki tatuażu łącząc z nim codzienne obiekty takie jak projekty zastaw stołowych dla tableware, czy pióra zaprojektowane dla ACME.