Mandy Stehouwer – Continuum Design

Mandy Stehouwer wychowała się w Cadilac w Michigan. Jej kreatywność i przywiązanie do sztuki zaprowadziły ją do Cleveland Institute of Art. Po wygraniu nagrody IDSA National Student Merit Award ukończyła studia na kierunku sztuki użytkowej i dołączyła do Continuum – ogólnoświatowej agencji konsultingowej z siedzibą w Bostonie.
Jej szeroki zestaw umiejętności umożliwił jej projektowanie produktów oraz środowisk w wielu różnych branżach.
Mandy czerpie swoje inspiracje dzięki obiektom o ciekawej historii – takich, jak stare części przemysłowe, czy antyki z domów z połowy wieku. Ciekawi ją przerabianie tych rzeczy i dawanie im drugiego życia dzięki nietypowym zastosowaniom.
Mimo, że Stehouwer spędza dużo czasu nad projektami na dużą skalę – to jej codziennie środowisko posłużyło za inspiracje projektu „Dollhaus” dla ACME. Zdaje nam się myśleć, że domki dla lalek to zabawki dla małych dzieci, ale na początku swojej historii były przeznaczone dla dorosłych. Ten długopis oddaje żywe i wspólne działania w studiu Continuum, które mieści się w oryginalnym Eames Office, gdzie przez wiele lat pracowało również ACME.