Leonardo Da Vinci

Leonardo da Vinci urodził się w 1452 w mieście Vinci, we Włoszech. Jego nazwisko jest synonimem talentu, intelektu i kreatywności. Był nie tylko niezwykle płodnym twórcą, którego dzieła należą do najbardziej znanych i podziwianych na świecie. O jego geniuszu świadczą również jego badania i prace w zakresie geologii, botaniki, anatomii, hydrauliki jak również teorii matematyki.
Nie bez powodu uważa się go za jednego z największych artystów wszech czasów, jak również, być może, najwszechstronniej utalentowaną osobę w historii. Mona Lisa od wieków wzbudza domysły swoim tajemniczym uśmiechem. Z kolei Ostatni wieczerza jest doceniana za wyjątkowo mistrzowskie walory kompozycji.
Ogromne znaczenie w historii sztuki odegrał szkic „człowiek witruwiański” zdobiący wizytownik i pióro ACME. Jest to przykład charakterystycznego dla renesansu zainteresowani człowiekiem.
Przedstawia on figurę mężczyzny w dwóch, nałożonych na siebie pozycjach, wpisaną w okrąg i kwadrat. Rysunkowi towarzyszy tekst sporządzany pismem lustrzanym, którym posługiwał się Leonardo. Rysunek był ilustracją traktatu autorstwa Witruwiusza, poświęconego proporcjom ludzkiego ciała. Wysokość dorosłego człowieka jest równa szerokości jego rozłożonych ramion.