Arik Levy

Arik Levy – urodzony w Izraelu projektant, technik, artysta, fotograf i filmowiec. Wybitne zdolności na wielu płaszczyznach Arika Levy są doceniane w wielu prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie. Projektant znany jest głównie ze swoich projektów mebli dla światowych marek, instalacji i limitowanych wydań. W projektowaniu czuje jednak, że „W świecie chodzi o ludzi, nie o stoły i krzesła”.

Przeniósł się do Europy w 1988 roku. Obecnie wraz z 20 osobowym zespołem projektantów i grafików tworzy w Paryżu pod szyldem „L Design”. Zgodnie z wizją Levy’ego i jego współpracownika Pippo Lionni firma zajmuje się tworzeniem identyfikacji wizualnych dla firm, projektami opakowań a także wystrojem wnętrz.

W 1991 ukończył z wyróżnieniem studia w Art Center Europe w Szwajcarii, chwilę później odniósł swój pierwszy międzynarodowy sukces wygrywając konkurs zorganizowany przez Seiko Epson Inc. Dzięki temu na stałe zagościł w świadomości publicznej i dał się poznać jako projektant „myślący”.

Po powrocie z Japonii zaangażował się w tworzenie scenografii do przedstawień współczesnego tańca i opery. Stworzenie własnej firmy pozwoliło mu na powrót do jego pierwotnych zainteresowań, czyli sztuki i wzornictwa przemysłowego jak i również innych gałęzi jego talentu.

Arik Levy projektuje także nowoczesne kolekcje ubrań i akcesoriów na Dalekim Wschodzie. Uważając się aktualnie za „emocjonalnego” projektanta wnosi swój wkład do naszego środowiska. „Życie jest systemem znaków i symboli” jak mówi „gdzie nic nie jest do końca takie, jakim się wydaje.”